Text Options for the Visually Impaired Font Size: a- A+ Color: A A A Revert 
Close vision bar
Open vision bar

Oiler Invite Line-up and tentative time schedule

Indoor meet lineup                                        meet – Oiler Invite 2-3-2018

Boys

Event

Girls

Klenke, Deleon, Spring, Valenti, Waitman, Birt, Boggs, Altenbach

Weight throw

Spencer, Funk

Waitman, Klenke, Spring, Birt, Deleon, Valenti, Boggs, Altenbach

Shot

Spencer, Funk

B. James, Humes, Spencer

Triple jump

Au. Meeks

Humes

High jump

Au. Meeks

G. James, Spencer

Long jump

Au. Meeks, Flinn

 

Pole vault

 

B. James, Searson, Burden

60 hurdles

C. Werner, Lowe, Barrington

T. Eller, G. James, B. James, Shephard, Searson, J. DeLeon, Burden

60 dash

Barrington, Flinn, Lowe, Miller, A. Werner, High, Hefner

W. Eller, Nongkham, Sutherland, Hatfield

4 x 800

 

 

1600 meter

 

A – Klenke, G. James, B. James, T. Eller

B – W. Eller, Shephard, Nongkham, Hatfield

C – Searson, Spencer, Sutherland, Webb

4 x 200

A – Barrington, Roof, A. Werner, Flinn

B – C. Werner, Lowe, High, Hefner

T. Eller, Nongkham, Webb

400 meters

 

W. Eller, Hatfield, Sutherland

800 meters

High

Shephard, J. DeLeon, Burden

200 meters

Hefner, C. Werner, Lowe, Roof, Miller

 

Oiler High School Invite - 2/3/2018
Host by The University of Findlay
Malcolm Athletic Center

Session: 1 Field Events
Day 1 - Saturday 2/3/2018 - Starts at 10:15 AM
Event Round


10:15 AM #13 Boys Weight Throw Finals
10:15 AM #28 Girls Shot Put Finals
10:15 AM #8 Boys Long Jump Finals
10:15 AM #24 Girls Long Jump Finals
10:15 AM #11 Boys Pole Vault Finals
10:15 AM #26 Girls High Jump Finals
10:15 AM #10 Boys High Jump Finals
12:15 PM #29 Girls Weight Throw Finals
12:45 PM #12 Boys Shot Put Finals
12:45 PM #25 Girls Triple Jump Finals
1:45 PM #9 Boys Triple Jump Finals
2:00 PM #27 Girls Pole Vault Finals

 

Session: 2 Running Events
Day 1 - Saturday 2/3/2018 - Starts at 12:00 PM
Event Round

12:00 PM #18 Girls 60 Meter Hurdles Prelims
12:15 PM #2 Boys 60 Meter Hurdles Prelims
12:25 PM #17 Girls 60 Meter Dash Prelims
12:50 PM #1 Boys 60 Meter Dash Prelims
1:25 PM #32 Girls 4x800 Meter Relay Finals
1:40 PM #16 Boys 4x800 Meter Relay Finals
2:05 PM #2 Boys 60 Meter Hurdles Finals
2:10 PM #18 Girls 60 Meter Hurdles Finals
2:15 PM #1 Boys 60 Meter Dash Finals
2:20 PM #17 Girls 60 Meter Dash Finals
2:30 PM #22 Girls 1 Mile Run Finals
2:55 PM #6 Boys 1 Mile Run Finals
3:30 PM #30 Girls 4x200 Meter Relay Finals
3:45 PM #14 Boys 4x200 Meter Relay Finals
4:05 PM #20 Girls 400 Meter Dash Finals
4:40 PM #4 Boys 400 Meter Dash Finals
5:10 PM #21 Girls 800 Meter Run Finals
5:30 PM #5 Boys 800 Meter Run Finals
5:50 PM #19 Girls 200 Meter Dash Finals
6:20 PM #3 Boys 200 Meter Dash Finals
6:55 PM #23 Girls 3200 Meter Run Finals
7:15 PM #7 Boys 3200 Meter Run Finals
7:30 PM #31 Girls 4x400 Meter Relay Finals
7:40 PM #15 Boys 4x400 Meter Relay Finals





Back to School News      Print News Article